Tel.: 58 320 22 67 (do 70) VINCENT Sp. z o.o. 80-719 Gdańsk ul. Litewska 11/13

Owijarki do palet

Owijarka do palet jest urządzeniem wykorzystywanym w celu zwiększenia wydajności różnego rodzaju hurtowni, punktów wysyłkowych, hal produkcyjnych czy sortowni firm spedycyjnych. Umożliwia szybkie i funkcjonalne zabezpieczenie towarów bądź ładunków paletowych folią stretch na czas ich magazynowania lub transportu. Doskonale osłania towar przed wilgocią oraz stanowi dodatkową formę ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Czytaj więcej

Ponadto przekłada się również na oszczędność materiałów eksploatacyjnych, ponieważ cechuje się o wiele większą precyzją i ergonomią w zakresie foliowania niż coraz rzadziej już stosowane metody ręczne. Biorąc pod uwagę oszczędność czasu oraz kosztów pakowania, łatwo dojść do wniosku, że zakup profesjonalnej owijarki stanowi szybko zwracającą się inwestycję.

Automatyczne owijarki przydają się najbardziej w miejscach, w których pakuje się bardzo wiele produktów dziennie. Przedsiębiorstwom z mniejszą potrzebą foliowania wystarczy półautomatyczna lub manualna owijarka do palet pionowa. Na naszą ofertę składają się wszystkie typy maszyn do foliowania, ale to niejedyna zaleta sklepu. Owijarki Vincent należą do jednych z najlepszych dostępnych na rynku. Warto przekonać się, co wpływa na ich wysoką jakość.

Wyróżniki naszej oferty

Owijarka paletowa naszej produkcji jest wyjątkowo wytrzymała. Powstaje przy użyciu wysokogatunkowych materiałów, które zapewniają urządzeniu trwałość i odporność na uszkodzenia. To bezpośrednio przekłada się na jej długą żywotność. Owijarka do palet jest przystosowana do intensywnej eksploatacji, a w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów z funkcjonalnością, służymy fachową obsługą serwisową.

Każda maszyna do foliowania palet została zaprojektowana w taki sposób, aby nie sprawiała kłopotów przy obsłudze. Do jej użytkowania nie potrzeba specjalistycznej wiedzy lub doświadczenia. W ten sposób pakowanie palet staje się całkowicie bezproblemowe. Specjalna konstrukcja urządzenia jest wręcz dostosowana do tego, aby każdy mógł z niej bezpiecznie skorzystać.

Tym, co wyróżnia nasz sprzęt, jest również jego cena. Udostępniamy foliarki w atrakcyjnie niskich cenach. Można się o tym przekonać podczas bezpośredniego kontaktu z naszymi przedstawicielami.

Zastosowanie foliarek i korzyści, jakie ze sobą niosą

Maszyna do streczowania palet służy do automatyzacji procesu i zapewnienia powtarzalności pakowania. Oznacza to, że można za jej pomocą zachować większą kontrolę nad ilością zużywanej folii oraz zyskać pewność, że każdy towar zostanie owinięty folią w dokładnie taki sam sposób. Pionowa owijarka przydaje się więc wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zachowania jednakowych standardów.

Lepszy nadzór nad zużyciem materiału przekłada się także na oszczędność. Streczarka do palet wykorzystuje tylko tyle folii, ile jest potrzebne do dokładnego owinięcia ładunku. Po zakończeniu pracy nie pozostaje żaden skrawek materiału, który nie nadaje się do dalszego użycia. Efektywność owijania wzrasta o kilkadziesiąt procent. Efekt skali sprawia, że roczne oszczędności związane z zakupem folii sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Opinie dotyczące tej zalety maszyn są zgodne: nie ma lepszego sposobu na ograniczenie wydatków na materiał.

Nie mniej istotną korzyścią, jaką niesie za sobą maszyna do owijania palet, jest estetycznie zapakowany produkt. Nowoczesna foliarka sprawia, że towary prezentują się w pełni profesjonalnie. Ma to duże znaczenie przy tworzeniu dobrego wizerunku firmy.

Wydajne owijarki palet

Nasze urządzenia są bardzo efektywne. W znaczący sposób przyspieszają wszystkie procesy związane z pakowaniem ładunków. Manualna owijarka palet jest skuteczniejsza od ręcznego foliowania pod każdym względem. Na dodatek może pracować bez przerwy, a korzystający z niej pracownik nie musi wkładać w czynność pakowania dużego wysiłku. W ten sposób foliarka do palet odciąża użytkownika i nie naraża go na urazy. Nie wymaga więc robienia częstych przerw lub wręcz przestojów w pracy, jeśli pracownik zostałby przeciążony.

Owijanie palet folią może być bardzo proste i precyzyjne. Wystarczy zaopatrzyć się w naszą profesjonalną foliarkę. Więcej informacji na temat jej zastosowań, zalet oraz ceny udzielamy podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego. Zachęcamy do zadawania nam pytań! Jako producent owijarek będziemy w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości.

Owijarka paletowa - dostępne rodzaje

Typy poszczególnych owijarek paletowych z naszej oferty są mocno zróżnicowane. Wśród produktów z naszego asortymentu odnajdą Państwo zarówno maszynę sterowaną manualnie, jak i częściowo lub w pełni zautomatyzowaną owijarkę. Ponadto przyjęta przez nas systematyka podziału obejmuje również foliarki statyczne, mobilne oraz wyposażone w talerz obrotowy, rotacyjne ramię lub inne dodatkowe i unikalne funkcjonalności.

Ponieważ rozmaitość prezentowanej oferty jest dość obszerna, dostępny asortyment rozbiliśmy dla Państwa wygody na 5 podstawowych typów owijarek:

  • Manualne - rekomendowane dla mniejszych firm, które nie posiadają zapotrzebowania na foliowanie dużej liczby produktów.
  • Talerzowe - automatyczne lub półautomatyczne owijarki do palet wyposażone w obrotowy blat ułatwiający foliowanie towaru. Zalecane dla większych firm, w przypadku których duże znaczenie ma ergonomia i efektywność pakowania.
  • Ramieniowe - przeznaczone do foliowania ładunków wysokich, ciężkich i nieodpowiednio wyważonych. Umożliwiają zwiększenie ochrony oraz stabilności towaru załadowanego na palety przemysłowe. Występują w wariancie częściowo lub całkowicie zautomatyzowanym.
  • Samojezdne - ten typ owijarek do palet zapewnia dużą mobilność i przystosowany jest do pracy w środowiskach charakteryzujących się małą ilością przestrzeni. Zapewnia łatwość obsługi i transportu oraz posiada wiele funkcji zwiększających bezpieczeństwo użytkowania.
  • Foliarki o dodatkowej funkcjonalności - w tej kategorii produktowej uwzględniliśmy wszystkie urządzenia, które posiadają opcje wykraczające poza konwencjonalny schemat. Wśród nich odnaleźć można owijarki palet przeznaczone do pracy w niskich temperaturach, wyposażone w wagę, wykonane ze stali nierdzewnej lub dedykowane do foliowania niestandardowych produktów (np. okien lub drzwi).

Jeśli w Państwa firmie występuje zapotrzebowanie na owijarkę do palet, w pierwszej kolejności zachęcamy do dokonania gruntownej analizy potrzeb przedsiębiorstwa. W małych firmach zwykle wystarczającym rozwiązaniem jest konwencjonalna, ręcznie sterowana maszyna. W dużych natomiast o wiele częściej wykorzystywana jest droższa, ale za to w pełni zautomatyzowana owijarka, cechująca się maksymalną szybkością i wydajnością pracy oraz zoptymalizowanym zużyciem materiałów eksploatacyjnych. Przed dokonaniem decyzji warto również głębiej wczytać się w udostępnione przez nas materiały oraz zasięgnąć rady naszych specjalistów. Jeśli zatem nasza oferta Państwa zainteresowała, ale nie są Państwo pewni, które rozwiązanie będzie najlepsze dla potrzeb firmy, gorąco zachęcamy do kontaktu!
masz pytanie o produkt?

Jeżeli jesteś zainteresowany wybranym produktem, skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszytkie Twoje pytania.Więcej produktów znajdziesz w kategorii głównej Maszyny Pakujące

Nasz kanał Youtube

Polecamy kolekcję filmów przedstawiających działanie maszyn z naszej oferty.

Skontaktuj się z nami

Tel.: 58 320 22 67 (do 70)

Email: vincent@vincent.pl