Tel.: 58 320 22 67 (do 70) VINCENT Sp. z o.o. 80-719 Gdańsk ul. Litewska 11/13

ROTOPLAT 3000HD

(Owijarki automatyczne)


Pionowa automatyczna stacjonarna owijarka palet folią stretch lub siatką, do zabezpieczenia i stabilizacji ładunku podczas transportu. Owijarka wyposażona w talerz obrotowy z rolkami do transportu palety.

Maszyna przeznaczona do pracy w linii. Prędkość obrotowa: do 12 obrotów/min.

 

Video

System rozciągu pre-stretch

 

Rozciąg PGSM

Wózek wyposażony w jeden silnik zapewniający standardowy rozciąg od 80% do 344%. Zmiana rozciągu realizowana przez zmianę kół zębatych.

 

Rozciąg PGSA

Wózek został wyposażony w dwa niezależne silniki dla ciągłego zmiennego rozciągu pre-stretch od 150% do 400% kontrolowany z pozycji panelu sterowania. Możliwość ustawienia 12 różnych mocy naciągu.

System tnąco- zgrzewający

 

Zacisk szczypcowy

Maszyna została wyposażona w specjalne szczypce chwytające folię po zakończeniu cyklu owijania, w standardzie z systemem odcinania folii gorącym drutem.

 

Układ dogrzewania gorącymi płytkami

Końcówka folii po cyklu owijania zostaje odcięta za pomocą gorącego drutu oraz doklejona gorącymi płytkami do palety.

 

Opcjonalna stalowa sprężyna zaciskowa

System mocowania, cięcia i uszczelniania zapewniający brak kontaktu z produktem i idealne wykończenie opakowania Urządzenie zostało wyposażone w dodatkową dmuchawę powietrzną uszczelniającą początkową krawędź folii na opakowaniach. Urządzenie dostępne jest także w innych wersjach – ruchomych, dla palet o zmiennych rozmiarach.

STALOWA SPRĘŻYNA ZACISKOWA Z OPCJĄ RUCHU POZIOMEGO Opcja przeznaczona dla produktów o różnych szerokościach ( 150-170mm)
RUCHOMA SPRĘŻYNA ZACISKOWA Przeznaczona do palet o zmiennych szerokościach

Opcje

 

Pionowy docisk pneumatyczny

Docisk stabilizuje paletę podczas cyklu owijania. Opcja przeznaczona przede wszystkim do ładunków niestabilnych. Dostępny w wersji z napędem mechanicznym lub pneumatycznym.

 

Krycie górne

Automatyczny system przeznaczony do zabezpieczania górnej powierzchni palety. Niezależnie od maszyny urządzenie do zabezpieczania górnej części palety foliowymi arkuszami. Paleta zabezpieczana jest równolegle w czasie przemieszczania palety na transporterze. Urządzenie zostało wyposażone w elektroniczny system zintegrowany z owijarką. Proces zabezpieczania górnej powierzchni palety odbywa się podczas cyklu owijania minimalizując tym samym przestoje maszyny, dzięki czemu wydajność pracy pozostaje taka sama. Urządzenie może być zainstalowane na istniejących już i pracujących liniach.

 

Roping/sznurkowanie

System redukujący szerokość folii, zapewniający lepszą stabilizację a także wentylację ładunku.
ROPING DOLNY
Cykl polega na zwijaniu folii od spodu. Ta funkcja zapewnia większą spójność między produktem a paletą.
ROPING GÓRNY
Cykl polega na zwijaniu folii od góry. UWAGA: owijanie odbywa się z umieszczeniem na ładunku "sznurka” folii. Jeśli produkt lub opakowanie jest delikatne, mogą zostać uszkodzone.
ROPING PODWÓJNY
Cykl polega na owijaniu palety folią o normalnej szerokości na pierwszym i ostatnim etapie cyklu, w środkowym etapie paleta zostaje zabezpieczona zwężonym za pomocą rolek sznurkujących paskiem folii. UWAGA: owijanie odbywa się z umieszczeniem na ładunku "sznurka” folii. Jeśli produkt lub opakowanie jest delikatne, mogą zostać uszkodzone.

 

Przenośnik łańcuchowy

Tylko dla ładunków na paletach z listwami poprzecznymi prostopadłymi do kierunku ruchu Dostępne wersje z trzema, czterema i pięcioma łańcuchami.

Dane techniczne

Wymiary palet minimalne - maksymalne (mm) 600x800 - 1000x1200
Maksymalna wysokość palety (mm) 2000
Wydajność (Palet/godz.) 40
Standardowy rozciąg PGSM- Silnik, stały rozciąg wstępny, opcjonalne zestawy dla różnych ustawień obrotów (Ręczna wymiana)
Opcja dodatkowego rozciągu PGSA- niezależne dwa silniki, zmienny rozciąg
Dostępne rozciągi 150%-208%-245%
Zasilanie 400 V ± 5%, 50 / 60 Hz ± 1%
Ciśnienie robocze 6 ± 1 Bar

FOLIA
Szerokość rolki (mm) 500 (Standard) - 750 (Opcja)
Maksymalna średnica szpuli (mm) 250
Wysokość szpuli (mm) 510
Grubość folii stretch (μm) 17-30

 

masz pytanie o ten produkt?

Jeżeli jesteś zainteresowany tym produktem, skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszytkie Twoje pytania.Więcej produktów znajdziesz w kategorii głównej Maszyny Pakujące

Nasz kanał Youtube

Polecamy kolekcję filmów przedstawiających działanie maszyn z naszej oferty.

Skontaktuj się z nami

Tel.: 58 320 22 67 (do 70)

Email: vincent@vincent.pl