Tel.: 58 320 22 67 (do 70) VINCENT Sp. z o.o. 80-719 Gdańsk ul. Litewska 11/13

GENESIS HS50

(Owijarki automatyczne)


Automatyczna owijarka folią stretch z wirującym pierścieniem.    Charakterystyczną cechą owijarek GENESIS  HS  jest wyjątkowy, opatentowany system wytwarzający, dzięki obrotom pierścienia, energię elektryczną, która napędza jednostki wstępnego rozciągu.    W maszynie zostały zastosowane rozwiązania techniczne pozwalające na minimalizację kosztów utrzymania oraz eksploatacji maszyny, co pozwala na pracę maszyny w środowiskach zapylonych oraz wilgotnych.  Dzięki zastosowanej konstrukcji GENESIS HS można łatwo zintegrować z istniejącą już linią.   

 

Video

System rozciągu pre-stretch

 

Rozciąg ASCSP

Rozciąg pre-stretch z opatentowanym systemem wytwarzania energii elektrycznej. Brak styków ślizgowych umożliwia pracę w różnorodnych środowiskach. Możliwość rozciągu wstępnego pre-stretch przy stałych wartościach do 300%. Poza wersją standardową opcjonalnie dostępne także inne. By rozciąg wstępny działał od początku owijania konieczne są opcjonalne akumulatory.

 

Rozciąg USCSP/2

Wózek pre-stretch wyposażony w dwa niezależne silniki, generator prądu elektrycznego oraz ultra-kondensator. Brak styków ślizgowych umożliwia prace w różnorodnych środowiskach. Dzięki zastosowaniu ultra-kondensatora czas ładowania baterii zmniejsza się natomiast ich żywotność się zwiększa. Zmienny rozciąg wstępny 150%-400% regulowany z panelu sterowania. Naprężenie między wózkiem a paletą reguluje wyjątkowy, proaktywny system CUBE.

System tnąco - zgrzewający

 

Opcjonalna stalowa sprężyna zaciskowa

System mocowania, cięcia i uszczelniania zapewniający brak kontaktu z produktem i idealne wykończenie opakowania Urządzenie zostało wyposażone w dodatkową dmuchawę powietrzną uszczelniającą początkową krawędź folii na opakowaniach. Urządzenie dostępne jest także w innych wersjach – ruchomych, dla palet o zmiennych rozmiarach:
STALOWA SPRĘŻYNA ZACISKOWA Z OPCJĄ RUCHU POZIOMEGO
Opcja przeznaczona dla produktów o różnych szerokościach

 

Podwijanie

Chowanie ogona folii pod warstwę nawiniętą na paletę

Opcje

 

Docisk pantograficzny

System stabilizacji palety podczas owijania
Docisk pantograficzny
Ruch w górę wykonywany jest za pomocą pneumatycznego cylindra, natomiast opuszczanie jest grawitacyjne. Dzięki temu dociskowi maszynę można stosować nawet w niskich pomieszczeniach (wysokość maszyny z dociskiem jest nieznacznie większa od samej maszyny

 

Winda paletowa

System podnoszenia palet na przenośniku. Opcja dostępna z napędem pneumatycznym lub hydraulicznym, pozwala na dokładne dowinięcie dołu palety, dodatkowo zapewnia maksymalną stabilność ładunku. Waga maksymalna produktów na podnośniku pneumatycznym 2000 kg, waga maksymalna na podnośniku hydraulicznym ponad 2000 kg (Więcej informacji:
Winda pneumatyczna:
Pneumatyczne urządzenie podnoszące, umieszczone na środku przenośnika. Umożliwia całkowite owinięcie ładunku oraz palety. Maksymalna waga palety do 2000 kg.
Winda hydrauliczna:
Hydrauliczne urządzenie podnoszące, umieszczone na środku przenośnika. Umożliwia całkowite owinięcie ładunku z paletą. Maksymalna waga palety: nawet do 3000 kg.

 

Krycie górne

Automatyczny system przeznaczony do szczelnego zabezpieczania górnej powierzchni palety Urządzenie może być zainstalowane na istniejących już i pracujących liniach
ZINTEGROWANE URZĄDZENIE KRYJĄCE
Nakładanie arkusza z folią w czasie cyklu owijania palety folią stretch. Bardzo szczelny system krycia oraz ochrony przed kurzem i wodą Istnieje możliwość zainstalowania opcjonalnego żurawia elektrycznego przymocowanego do konstrukcji owijarki, aby ułatwić wymianę szpuli
NIEZALEŻNE URZĄDZENIE KRYJĄCE
Niezależnie od maszyny, urządzenie do zabezpieczania górnej części palety, foliowymi kapturami. Proces zabezpieczania górnej powierzchni palety odbywa się niezależnie od cyklu owijania minimalizując tym samym przestoje maszyny, dzięki czemu wydajność pracy praktycznie się nie zmniejsza Skuteczny system ochrony produktów znajdujących się na palecie przed kurzem.

 

Roping/sznurkowanie

System redukujący szerokość folii, zapewniający lepszą stabilizację a także wentylację ładunku.
ROPING DOLNY
Cykl polega na zwijaniu folii od spodu. Ta funkcja zapewnia większą spójność między produktem a paletą.
ROPING GÓRNY
Cykl polega na zwijaniu folii od góry. UWAGA: owijanie odbywa się poprzez umieszczeniu na produkcie "paska folii". Jeśli produkt lub opakowanie jest delikatne, mogą zostać uszkodzone.
ROPING PODWÓJNY
Cykl polega na owijaniu palety folią o normalnej szerokości na pierwszym i ostatnim etapie cyklu, w środkowym etapie paleta zostaje zabezpieczona zwężonym za pomocą rolek sznurkujących paskiem folii.

 

Nakładanie narożników

Automatyczna aplikacja do nakładania kartonowych narożników. Narożniki nakładane są z 4 stron za pomocą opatentowanego systemu automatycznych chwytaków.

 

Magazynek na dodatkową rolkę

Automatyczne urządzenie do wymiany rolki z folią. Opatentowana zmotoryzowana jednostka do automatycznego wysuwania pustej tulei i umieszczania nowej rolki bez interwencji operatora. Wymiana rolki nie powoduje przestoju w pracy. Opcja dostępna w różnych konfiguracjach.

Dane techniczne

Wymiary palet minimalne - maksymalne (mm) 800x1200 - 1100x1300
Maksymalna wysokość palety (mm) 2000
Wydajność (Palet/godz.) 110
Standardowy rozciąg  
Opcja dodatkowego rozciągu  
Dostępne rozciągi 140% - 240% - 246%
Zasilanie 380 - 400 - 415 ± 5% V 50 ± 1% Hz
Ciśnienie robocze 6 ± 1 Bar

FOLIA
Szerokość rolki (mm) 500 (Standard) - 750 (Optional)
Maksymalna średnica szpuli (mm) 250
Szerokość szpuli (mm) 510
Grubość folii (μm) 12-30

 

masz pytanie o ten produkt?

Jeżeli jesteś zainteresowany tym produktem, skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszytkie Twoje pytania.Więcej produktów znajdziesz w kategorii głównej Maszyny Pakujące

Nasz kanał Youtube

Polecamy kolekcję filmów przedstawiających działanie maszyn z naszej oferty.

Skontaktuj się z nami

Tel.: 58 320 22 67 (do 70)

Email: vincent@vincent.pl