Tel.: 58 320 22 67 (do 70) VINCENT Sp. z o.o. 80-719 Gdańsk ul. Litewska 11/13

Owijarki poziome

automatyczne
Owijarki poziome

Urządzenie takie jak foliarka pozioma umożliwia pogrupowanie albo zabezpieczenie produktów poprzez poziome owinięcie poszczególnych elementów lub większych partii folią stretch. Dzięki takiemu działaniu, towary są chronione przed uszkodzeniami, zsunięciem, wilgocią i zabrudzeniami. Owijarki poziome służą głównie do zawijania długich wyrobów np. rur. Poszczególne maszyny różnią się między sobą sposobem pakowania produktów oraz średnicą wewnętrzną pierścienia, po którym przemieszcza się głowica owijająca folię. Warto wiedzieć, że wielkość pierścienia owijarki wskazuje, jaki powinien być minimalny i maksymalny rozmiar towaru lub grupy towarów.

Czytaj więcej

Owijanie poziome – zalety

  • Zdecydowanie szybszy, ekonomiczny i efektywniejszy proces, niż zabezpieczanie produktów bez użycia dedykowanego urządzenia. Zaoszczędzony czas przekłada się na większą liczbę owiniętych towarów oraz na komfort pracy.
  • W nowoczesnych owijarkach zastosowane zostały innowacyjne rozwiązania technologiczne, dzięki czemu praca z tym sprzętem jest bezpieczna.
  • Owijarka do palet pozioma posiada wiele dodatków, które można dobrać ze względu na faktyczne potrzeby klienta. Dopełnienia można też modyfikować w przyszłości.
  • Wysokiej jakości materiały, z których zostały zbudowane urządzenia oraz zastosowanie w nich światowej klasy standardów ergonomicznych zapewniają solidność i trwałość wszystkich części, a także długą żywotność maszyn. Warto dodać, że na wybór narzędzi dobrze jest poświęcić więcej czasu, ponieważ sprawdzony producent owijarek poziomych zagwarantuje niezawodny sprzęt oraz konkurencyjne ceny.

Pozioma owijarka – rodzaje 

W naszej ofercie dostępne są urządzenia manualne, automatyczne oraz półautomatyczne.

  • Owijarki poziome manualne są uruchamiane ręcznie, cały proces owijania również odbywa się za pomocą rąk. Urządzenie manualne doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy pojawiają się problemy związane z wydatkami na materiały. Sprzęt pobiera tylko tyle folii, ile jest potrzebne w konkretnym przypadku, dzięki czemu niweluje ryzyko powstania fragmentów niezdatnych do użycia.
  • Owijarki poziome automatyczne są przystosowane do wpięcia w konkretną linię produkcyjną. Przy użyciu maszyn tego typu można owijać pakiety i ładunki o nieograniczonych długościach. Owijarka palet automatyczna to najwydajniejsza i najszybsza maszyna służąca do zabezpieczania produktów dostępna na rynku.
  • Owijarki poziome półautomatyczne są uruchamiane za pomocą pedału i posiadają pełną funkcjonalność automatu.

masz pytanie o produkt?

Jeżeli jesteś zainteresowany wybranym produktem, skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszytkie Twoje pytania.Więcej produktów znajdziesz w kategorii głównej Maszyny Pakujące

Nasz kanał Youtube

Polecamy kolekcję filmów przedstawiających działanie maszyn z naszej oferty.

Skontaktuj się z nami

Tel.: 58 320 22 67 (do 70)

Email: vincent@vincent.pl