Tel.: 58 320 22 67 (do 70) VINCENT Sp. z o.o. 80-719 Gdańsk ul. Litewska 11/13

SPIROR 2200FW

(Owijarki automatyczne)


Automatyczna owijarka pozioma z obrotowym pierścieniem. Średnica pierścienia obrotowego: 2200 mm. Automatyczna owijarka spiralna przeznaczona do zabezpieczania: mebli, paneli, drzwi, okien, aluminiowych rur i innych nieporęcznych oraz długich produktów. Dzięki maszynom z serii SPIROR FW możliwe jest owijanie nieregularnych produktów. Maksymalna prędkość obrotowa 35 obr./min.

 

Video

System rozciągu pre-stretch

 

Rozciąg ROLLER STRETCH

Rozciąg z mechanicznym pre-stretchem, zapewniającym lepszą stabilizacje palety oraz oszczędność materiałów eksploatacyjnych. Wstępny rozciąg do 100%. Wózek wyposażony został w system blokowania/zwalniania szpuli, ułatwiający prace operatora i minimalizujący nieefektywności powstałe podczas procesu owijania.

 

Rozciąg MPS

Rozciąg pre-stretch z opatentowanym bezsilnikowym systemem zasilania z obrotów pierścienia. Opatentowany system, w którym do rozciągu nie używa się silnika, a energia mechaniczna pobierana jest z obrotów pierścienia. Możliwość rozciągania folii od początku procesu owijania. Opcjonalnie dostępne zestawy rozciągów od 3% do 304% Wózek wyposażony został w automatyczny system kontroli ilości folii na krawędziach produktu.

 

Spiror 2200FW z wirującym pierścieniem

Pierścień obrotowy o dużych rozmiarach przeznaczony do owijania: paneli, mebli, okien, rur aluminiowych i innych nie paletyzowanych produktów.

Opcje

 

Zgrzewadło

Zespół tnąco-zgrzewający. Folia chwytana jest za pomocą napędzanego pneumatycznie chwytaka a odcinana za pomocą zimnego ostrza. Opcjonalnie: pneumatyczny system dogrzewania „ogona” folii.

 

Docisk pneumatyczny

System stabilizujący produkty podczas procesu owijania. Wałek dociskowy stabilizuje produkty podczas procesu owijania, opcja przeznaczona do produktów lekkich oraz niestabilnych.

 

Mostek

Przeznaczony do krótkich i lekkich produktów. Mostek sterowany za pomocą przemiennika częstotliwości. Opcjonalnie dostępne wersje: łańcuchowa o stałej szerokości, łańcuchowa o zmiennej szerokości, taśmowa o stałej szerokości oraz taśmowa o zmiennej szerokości. Opcja przeznaczona do produktów krótszych niż 1500 mm

 

Krycie górne

Całkowite lub częściowe krycie produktu. Opcjonalne urządzenie kryjące arkuszem foliowym dodatkowo zabezpiecza produkt. Opcja dostępna jest w wersjach krycia frontu i tyłu produktu lub krycia całkowitego.

Dane techniczne

Średnica pierścienia 2200 mm
Wysokość maszyny 2795 mm
Szerokość maszyny 3280 mm
Długość maszyny 3805 mm
Minimalna wysokość od podłoża 850 ± 50 mm
Waga 1700 kg
STD rozciąg pre-stretch ROLLER STRETCH - mechaniczny rozciąg pre-stretch
Standardowy rozciąg STD 58% - 80% - 97%
OPT rozciąg pre-stretch MPS - opatentowany rozciąg pre-stretch
Standardowy rozciąg OPT) 150% - 194% - 220%
Zasilanie 380 - 400 - 415 ± 5% V, 50 - 60 ± 1% Hz
Moc zainstalowana 4,0 kW
Ciśnienie robocze 6 ± 1 Bar, 150 Nl/min
Szerokość rolki 250 – 500 mm
Maksymalna średnica szpuli 250 mm
Grubość folii 17-35 μm

 

masz pytanie o ten produkt?

Jeżeli jesteś zainteresowany tym produktem, skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszytkie Twoje pytania.Więcej produktów znajdziesz w kategorii głównej Maszyny Pakujące

Nasz kanał Youtube

Polecamy kolekcję filmów przedstawiających działanie maszyn z naszej oferty.

Skontaktuj się z nami

Tel.: 58 320 22 67 (do 70)

Email: vincent@vincent.pl