Tel.: 58 320 22 67 (do 70) VINCENT Sp. z o.o. 80-719 Gdańsk ul. Litewska 11/13

HELIX 3 EVO

(Owijarki automatyczne)


Automatyczna owijarka z ramieniem obrotowym. Ten model przeznaczony jest przede wszystkim do sektorów, w których wymagana jest średnia i wysoka wydajność a owijane ładunki są niestabilne oraz podatne na odkształcenia. Proces owijania nie wymaga ruchu obrotowego ładunku, dzięki czemu ładunek jest w pełni bezpieczny, niezależnie od prędkości wirującego ramienia.

 

Video

System rozciągu pre-stretch

 

Rozciąg PGSM Evo

Rozciąg wstępny jednosilnikowy, zapewniający standardowy rozciąg 150% - 208% -245%. Możliwość ręcznej zmiany rozciągu poprzez zmianę kół zębatych od 80% do 344%

 

Rozciąg PGSA Evo

Wózek został wyposażony w dwa niezależne silniki dla ciągłego zmiennego rozciągu wstępnego, od 150% do 400%, kontrolowany z pozycji panelu sterowania. Możliwość zastosowania 12 różnych ustawień naciągu.

 

Rozciąg SCSP / 2 Evo

Wózek został wyposażony w dwa niezależne silniki SSC dla ciągłego zmiennego rozciągu wstępnego od 150% do 400% kontrolowany z panelu sterowania.

System tnąco - zgrzewający

 

Układ dogrzewania gorącymi płytkami

Końcówka folii po cyklu owijania zostaje odcięta za pomocą gorącego drutu oraz doklejona gorącymi płytkami do palety

 

Podwijanie

Chowanie ogona folii pod warstwę nawiniętą na paletę

 

Zacisk szczypcowy Evo

Maszyna została wyposażona w specjalne szczypce chwytające folię po zakończeniu cyklu owijania, w standardzie z systemem odcinania folii gorącym drutem.

 

Opcjonalna stalowa sprężyna zaciskowa

System mocowania, cięcia i uszczelniania zapewniający brak kontaktu z produktem i idealne wykończenie opakowania Urządzenie zostało wyposażone w dodatkową dmuchawę powietrzną uszczelniającą początkową krawędź folii na opakowaniach. Urządzenie dostępne jest także w innych wersjach – ruchomych, dla palet o zmiennych rozmiarach:
STALOWA SPRĘŻYNA ZACISKOWA Z OPCJĄ RUCHU POZIOMEGO
Opcja przeznaczona dla produktów o różnych szerokościach ( 150-170mm)
RUCHOMA SPRĘŻYNA ZACISKOWA
Przeznaczona do palet o zmiennych szerokościach

Opcje

 

Pionowy docisk

Docisk stabilizuje paletę podczas cyklu owijania. Opcja przeznaczona przede wszystkim do palet niestabilnych Dostępny w wersji z napędem pantograficznym lub pneumatycznym.
Docisk pantograficzny
Ruch w górę wykonywany jest za pomocą pneumatycznego cylindra, natomiast opuszczanie jest grawitacyjne. Dzięki temu dociskowi maszynę można stosować nawet w niskich pomieszczeniach (wysokość maszyny z dociskiem jest nieznacznie większa od samej maszyny)
Docisk pneumatyczny
Ruch w górę oraz w dół wykonywany jest za pomocą pneumatycznych cylindrów. Docisk możliwy do zastosowania tylko w odpowiednio wysokich pomieszczeniach – wysokość maszyny jest o tyle wyższa, o ile wynosi skok docisku

 

Winda paletowa

System podnoszenia palet na przenośniku. Opcja dostępna z napędem pneumatycznym lub hydraulicznym, pozwala na dokładne dowinięcie dołu palety, dodatkowo zapewnia maksymalną stabilność ładunku. Waga maksymalna produktów na podnośniku pneumatycznym 2000 kg, waga maksymalna na podnośniku hydraulicznym ponad 2000 kg
Winda pneumatyczna:
Pneumatyczne urządzenie podnoszące, umieszczone na środku przenośnika. Umożliwia całkowite owinięcie ładunku oraz palety. Maksymalna waga palety do 2000 kg.
Winda hydrauliczna:
Hydrauliczne urządzenie podnoszące, umieszczone na środku przenośnika. Umożliwia całkowite owinięcie ładunku z paletą. Maksymalna waga palety: nawet do 3000 kg.

 

Krycie górne

Automatyczny system przeznaczony do zabezpieczania górnej powierzchni palety Proces zabezpieczania górnej powierzchni palety odbywa się podczas cyklu owijania minimalizując tym samym przestoje maszyny, dzięki czemu wydajność pracy praktycznie się nie zmniejsza Urządzenie może być zainstalowane na istniejących już i pracujących liniach
NIEZALEŻNE URZĄDZENIE KRYJĄCE
Niezależnie od maszyny urządzenie do zabezpieczania górnej części palety foliowymi kapturami. Paleta zabezpieczana jest w czasie przemieszczania na transporterze. Skuteczny system ochrony ładunków przed kurzem.

 

Roping/sznurkowanie

system redukujący szerokość folii, zapewniający lepszą stabilizację a także wentylację ładunku.
ROPING DOLNY
Cykl polega na zwijaniu folii od spodu. Ta funkcja zapewnia większą spójność między produktem a paletą.
ROPING GÓRNY
Cykl polega na zwijaniu folii od góry.
UWAGA: owijanie odbywa się poprzez umieszczeniu na produkcie "paska folii". Jeśli produkt lub opakowanie jest delikatne, mogą zostać uszkodzone.
ROPING PODWÓJNY
Cykl polega na owijaniu palety folią o normalnej szerokości na pierwszym i ostatnim etapie cyklu, w środkowym etapie paleta zostaje zabezpieczona zwężonym za pomocą rolek sznurkujących paskiem folii.

 

Nakładanie narożników

Automatyczna aplikacja do nakładania kartonowych narożników. Narożniki nakładane są z 4 stron za pomocą opatentowanego systemu automatycznych chwytaków.

Dane techniczne

Wymiary palet minimalne - maksymalne (mm) 400x600 - 1220x1220
Maksymalna wysokość palety (mm) 2000
Wydajność (Palet/godz.) 75
Standardowy rozciąg PGSM- Silnik, stały rozciąg wstępny, opcjonalne zestawy dla różnych ustawień obrotów (ręczna wymiana)
Opcja dodatkowego rozciągu PGSA- niezależne podwójne silniki, zmienny rozciąg
SCSP/2- niezależne podwójne silniki SSC, zmienny rozciąg
Dostępne rozciągi 161% - 208% - 269%
Zasilanie 380 - 400 - 415 ± 5% V 50 ± 1% Hz
Ciśnienie robocze 6 ± 1 Bar

FOLIA
Szerokość rolki (mm) 500 (Standard) - 750 (Optional)
Maksymalna średnica szpuli (mm) 250
Szerokość szpuli (mm) 510
Grubość folii (μm) 12-30

 

masz pytanie o ten produkt?

Jeżeli jesteś zainteresowany tym produktem, skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszytkie Twoje pytania.Więcej produktów znajdziesz w kategorii głównej Maszyny Pakujące

Nasz kanał Youtube

Polecamy kolekcję filmów przedstawiających działanie maszyn z naszej oferty.

Skontaktuj się z nami

Tel.: 58 320 22 67 (do 70)

Email: vincent@vincent.pl