Tel.: 58 320 22 67 (do 70) VINCENT Sp. z o.o. 80-719 Gdańsk ul. Litewska 11/13

Owijarki do palet - pionowe

Owijarka do palet jest urządzeniem wykorzystywanym w celu zwiększenia wydajności różnego rodzaju hurtowni, punktów wysyłkowych, hal produkcyjnych czy sortowni firm spedycyjnych. Umożliwia szybkie i funkcjonalne zabezpieczenie towarów bądź ładunków paletowych folią stretch na czas ich magazynowania lub transportu. Doskonale osłania towar przed wilgocią oraz stanowi dodatkową formę ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Ponadto przekłada się również na oszczędność materiałów eksploatacyjnych, ponieważ cechuje się o wiele większą precyzją i ergonomią w zakresie foliowania niż coraz rzadziej już stosowane metody ręczne. Biorąc pod uwagę oszczędność czasu oraz kosztów pakowania, łatwo dojść do wniosku, że zakup profesjonalnej owijarki stanowi szybko zwracającą się inwestycję.

Owijarka paletowa - dostępne rodzaje

Typy poszczególnych owijarek paletowych z naszej oferty są mocno zróżnicowane. Wśród produktów z naszego asortymentu odnajdą Państwo zarówno maszynę sterowaną manualnie, jak i częściowo lub w pełni zautomatyzowaną owijarkę. Ponadto przyjęta przez nas systematyka podziału obejmuje również foliarki statyczne, mobilne oraz wyposażone w talerz obrotowy, rotacyjne ramię lub inne dodatkowe i unikalne funkcjonalności.

Ponieważ rozmaitość prezentowanej oferty jest dość obszerna, dostępny asortyment rozbiliśmy dla Państwa wygody na 5 podstawowych typów owijarek:

  • Manualne - rekomendowane dla mniejszych firm, które nie posiadają zapotrzebowania na foliowanie dużej liczby produktów.
  • Talerzowe - automatyczne lub półautomatyczne owijarki do palet wyposażone w obrotowy blat ułatwiający foliowanie towaru. Zalecane dla większych firm, w przypadku których duże znaczenie ma ergonomia i efektywność pakowania.
  • Ramieniowe - przeznaczone do foliowania ładunków wysokich, ciężkich i nieodpowiednio wyważonych. Umożliwiają zwiększenie ochrony oraz stabilności towaru załadowanego na palety przemysłowe. Występują w wariancie częściowo lub całkowicie zautomatyzowanym.
  • Samojezdne - ten typ owijarek do palet zapewnia dużą mobilność i przystosowany jest do pracy w środowiskach charakteryzujących się małą ilością przestrzeni. Zapewnia łatwość obsługi i transportu oraz posiada wiele funkcji zwiększających bezpieczeństwo użytkowania.
  • Foliarki o dodatkowej funkcjonalności - w tej kategorii produktowej uwzględniliśmy wszystkie urządzenia, które posiadają opcje wykraczające poza konwencjonalny schemat. Wśród nich odnaleźć można owijarki palet przeznaczone do pracy w niskich temperaturach, wyposażone w wagę, wykonane ze stali nierdzewnej lub dedykowane do foliowania niestandardowych produktów (np. okien lub drzwi).

Jeśli w Państwa firmie występuje zapotrzebowanie na owijarkę do palet, w pierwszej kolejności zachęcamy do dokonania gruntownej analizy potrzeb przedsiębiorstwa. W małych firmach zwykle wystarczającym rozwiązaniem jest konwencjonalna, ręcznie sterowana maszyna. W dużych natomiast o wiele częściej wykorzystywana jest droższa, ale za to w pełni zautomatyzowana owijarka, cechująca się maksymalną szybkością i wydajnością pracy oraz zoptymalizowanym zużyciem materiałów eksploatacyjnych. Przed dokonaniem decyzji warto również głębiej wczytać się w udostępnione przez nas materiały oraz zasięgnąć rady naszych specjalistów. Jeśli zatem nasza oferta Państwa zainteresowała, ale nie są Państwo pewni, które rozwiązanie będzie najlepsze dla potrzeb firmy, gorąco zachęcamy do kontaktu!
masz pytanie o produkt?

Jeżeli jesteś zainteresowany wybranym produktem, skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszytkie Twoje pytania.Więcej produktów znajdziesz w kategorii głównej Maszyny Pakujące

Nasz kanał Youtube

Polecamy kolekcję filmów przedstawiających działanie maszyn z naszej oferty.

Skontaktuj się z nami

Tel.: 58 320 22 67 (do 70)

Email: vincent@vincent.com.pl